הסברע

מאת , יום שישי, 4 יוני, 2010

כולם מדברים על הסברה והבעיה היא שכולם גם מנסים לעשות משהו בנידון.

בניגוד לדעה הרווחת, אני חושב שאין שום בעיה עם ההסברה הישראלית.
גם לא ברור לי לחלוטין מדוע יש צורך בכזו. הרי ידוע לכל שגם הפעם, ניצחנו והרתענו.

הבעיה אינה בבני עמנו החרוצים המתקבצים להם מכל עבר, כל אחת מתפוצתה היא, כדי לנסות ולהכשיר איזה שרץ או שניים.
הבעיה היא, ויסלחו לי הקוראים שאינם נמנים עם חברי מועדון עם הסגולה, היא בנמעני ההסברה, הגויים, ימח שמם, שפשוט לא מבינים עניין.

מה לא ניסינו?

הסברנו להם שחששנו מפעילי טרור על הספינה, ובו בזמן ציפינו להתנגדות קלה בלבד.
ניסינו להבהיר גם שעלו על הספינות רק כמה חבר'ה שהתגוננו מלינץ' אחרי שבאו לדבר ושזה בכלל די נפוץ שלינץ' נגמר בתוצאה 9:0 לרעת הפורעים.
מכל זה הם הבינו, הצוררים, שישראל התקיפה באמצעות לוחמי קומנדו חמושים משתלשלים ממסוק, בארבע לפנות בוקר, במים בינלאומיים, ספינות שהיו בדרכן להעביר אספקה וציוד הומניטרי לעזה, והותירו מאחוריהם 9 הרוגים ועשרות פצועים.

הצורך הישראלי בהסברה בלתי פוסקת מעורר תהיה. האם לג'ו מאלבאמה באמת אכפת אם בישראל רוכבים על גמלים או על עיזים?
האם לג'יין מארקנסו חשוב לדעת מה היה מספר הגולות על רציף המרמרמה?
גם אם אצליח לגרור אחד מהם לבר השכונתי ולפרוש בפניו או בפניה את משנתו המלומדת (והשקרית) של שר התעמולה הישראלי
, האם אוכל לראות בכך נצחון?
גם אם ניקח את ג'ו וג'יין, ונכפיל אותם במספר ה"שגרירים" הישראלים המתגוררים ומטיילים בניכר – מה הרווחנו? האם נצחנו במלחמת ההסברה? איפה מקבלים את הפרס?
הנחת ההסברה הישראלית סותרת את עצמה. מחד הנחת המוצא היא שכווולם אנטישמיים ושונאי ישראל מלידה. מאידך, אם רק נצליח לשבת איתם ולהסביר את הצד שלנו, בצורה לוגית ועובדתית, נצליח "לנצח" ולהתנחל בלבבות הנמענים.

מניין בא הצורך הבלתי נשלט להסביר, לתרץ, להגן?
כנראה מן הצורך ליישב את הדיסוננס הקוגנטיבי שבבסיס מדינת ישראל. מדינה שקמה כדי לתקן עוול היסטורי. מדינה שרוב יושביה רואים עצמם כשייכים לעם סגולה, יחיד במינו – אור לגויים. עם שהמוסר הוא נר לרגליו.
הדרך היחידה לישב את הדיסוננס – להסביר לעצמנו את מעשי הפשע שישראל עושה – הוא לנסות ולהסביר אותם לעולם. להסביר שאנחנו לא כאלה, הצבא שלנו הוא המוסרי בעולם, כל מה שאנחנו עושים נובע מהגנה עצמית וגו'.
ההסברה הישראלית אינה מכוונת באמת לג'ו וג'יין. היא מכוונת לי ולכם, בנסיון נואש למרק את המצפון ובהבל פה לצרוב את התודעה שלנו.
אין פלא, אם כך, שרוב רובם של הישראלים מתגייסים למשימה ברצון ואף בחדווה. אין דרך טובה יותר להתגבר על מציאות קשה הטופחת על הפנים מאשר לחזק את המציאות האלטרנטיבית הנוצרת לשם הגנה מפניה.
במילים אחרות, כמו (שלא) נאמר – יותר משהיהודים שומרים על ההסברה כדי להפיץ את גרסתם למציאות, ההסברה שומרת על היהודים מפני המציאות עצמה.

בנוסף, אין כמו איזה מאבק טוב, או מלחמה (אמיתית או מדומה) כדי לרומם את רוח העם ולתרום לתחושת הביחד השקרית. מלחמת ההסברה והמאבק בשקרים המופצים על מדינת ישראל מחייבים התגייסות כללית למען מטרה אחידה ומאחדת – הדרך היחידה (בשימוש מאז קום המדינה ועד היום) לאסוף את הערב רב הזה, חבורת השבטים המפוצלת, מסביב לאותה מדורת שבט דמיונית.

זהו, לפחות, ההסבר שלי.
אם אינכם מסכימים, הינכם, כנראה, אנטישמיים גמורים.


השאר תגובה